افشای اسناد فساد اخلاقی کشیش‌های آمریکایی

 
افشای اسناد فساد اخلاقی کشیش‌های آمریکایی
 
 
از سوی کلیسای کاتولیک لس‌آنجلس منتشر شد؛
 
 
افشای اسناد فساد اخلاقی کشیش‌های آمریکایی


 
کلیسای کاتولیک لس‌آنجلس پس از افشای اسناد مربوط به سوء استفاده کشیش‌های این منطقه، با شرم آور خواندن آن، اقدام به برکناری بسیاری از کشیش‌های درگیر در این پرونده کرد.

 

 

 به گزارش «سراج24»؛  به نقل از "الجزیره"؛ کلیسای کاتولیک لس‌آنجلس هزاران سند مربوط به سوءاستفاده جنسی کشیش‌ها را منتشر کرد و آن را برای کلیسا شرم‌آور خواند.

حوزه اسقفی لس‌آنجلس روز پنج‌شنبه همچنین اعلام کرد که رهبران عالیرتبه کلیسا را که اقدام به مخفی کردن این اسناد کرده بودند، از سمت خود برکنار کرده است.
 
"خوزه گومز"، اسقف اعظم این ناحیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتشار اسناد مربوط به پرونده سوء استفاده کشیش‌های این منطقه  فصلی شرآور در تاریخ کلیسای ما به شمار می‌رود.
 
سازش کلیسا با قربانیان سوءاستفاده در سال 2007 حدود 660 میلیون دلار برای این کلیسا هزینه در بر داشت. کلیسای کاتولیک در لوس‌آنجلس بزرگترین کلیسا در تمام آمریکا به شمار می‌رود.
 
گومز همچنین اعلام کرد که کاردینال "روجر ماهونی" که پیش از وی مدیریت این کلیسا را بر عهده داشته از هر نوع فعالیت آتی مدیریتی و حتی داشتن یک شغل عادی به عنوان کشیش نیز محروم شده است.
 
به دنبال اتفاقات اخیر اسقف "توماس کری" نیز از مقام اسقفی در منطقه «سانتا باربارا» برکنار شد.
 
انتشار این اسناد بیانگر تلاش کشیش‌های این کلیسا برای مخفی کردن جرم‌هایی است که از ده‌ها سال پیش مرتکب شده‌اند.
 
در همین ارتباط ، قاضی مسئول این پرونده به رهبران کلیسای کاتولیک لس‌آنجلس دستور داد که آن دسته از مقامات ارشد کلیسا را که به آزار و اذیت جنسی کودکان متهم شده‌اند را شناسایی کنند. خانواده قربانیان از این حکم به شدت استقبال کرده‌اند.
 
 
 
 
 
 
/ 0 نظر / 28 بازدید