سید علی حق شناس رییس اتحادیه متخصصان : ظهور پدیده مدیران پر هزینه و متخصص نماها

 علی حق شناس رییس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی: ظهور پدیده مدیران پر هزینه و متخصص نماها در ورزش ایران

 
سید علی حق‌شناس:
بخش خصوصی جایگاهی در ورزش ایران ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت سازمان‌های غیر دولتی ورزش گفت: نزدیک 10 سال فعالیت در بخش غیردولتی ورزش، به ما ثابت کرده است بخش خصوصی جایگاهی در ورزش ایران ندارد.

استادسید علی حق شناس در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: 9 سال پیش کانون تکواندو کاران ایران، نخستین نهاد مدنی قانون‌مند ورزش کشور را تاسیس کردیم و در سال 1383 با تشکیل اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در توسعه کمی و کیفی رشته های مختلف رزمی گام برداشتیم.
وی ادامه داد: برگزاری ده‌ها دوره مسابقات قهرمانی استانی و کشوری از رده خردسالان تا بزرگسالان به ویژه در رشته های تکواندو، کاراته، تاپ تکواندو و کیک بوکسینگ و افتخار آفرینی تیم های منتخب اعزامی به تورنمنت های معتبر بین‌المللی از جمله نتایج فعالیت این سال ها است. این در حالی است که همواره شاهد بی مهری ساختارهای وقت ورزش و کارشکنی فدراسیون های مربوطه بوده ایم.
قهرمان کیک بوکسینگ جهان (مادرید- 2008) گفت: این حجم فعالیت را بدون دریافت یک ریال بودجه از دولت یا حتی در اختیار داشتن اسپانسر(حمایت کننده مالی)، با کمک های مردمی و هزینه شخصی انجام داده ایم؛ ضمن این که در بعد فنی مربیان، داوران و قهرمانان تحت پوشش را خود به طور مستقل پرورش داده ایم.
رئیس کانون تکواندوکاران ایران و بنیان‌گذار تاپ تکواندو اظهار داشت: در سال های گذشته حمایت های مادی و معنوی بالایی از سوی سازمان ورزش و رسانه ها از برخی فدراسیون ها از جمله تکواندو صورت گرفته که می توانست نتایج به مراتب بهتر از این را به ارمغان آورد. خدمت کردن به ورزش در هر شرایط یک افتخار بزرگ است و مدیریت کردن با بودجه بیت المال و امکانات عمومی در فدراسیون های ما شاهکار نیست که برخی در قبال آن با کسب نتایج متوسط بخواهند بر سر مردم و دولت منت بگذراند.
قهرمان تکواندوی اروپا (آلمان -2000) افزود: متاسفانه طی سال های گذشته سکون مدیریتی، عدم گردش نخبگان و نبود توجه لازم به نهادهای مدنی و دلسوزان رشته های ورزشی موجبات دلزدگی متخصصان و کاربلدان را فراهم کرده و باعث ارجحیت رابطه به ضابطه و ظهور پدیده هایی از قبیل مدیران پرهزینه و تک محور با بازدهی نازل و متخصص نماها در ورزش ایران شده که در صورت عدم توجه جدی و نظارت کامل سازمان تربیت بدنی می تواند زنگ خطر جدی برای ورزش کشور باشد که شاید جبران تبعات آن سال ها زمان ببرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8809161032

 

 

 

/ 0 نظر / 23 بازدید