برای چهار سال دیگر،حق شناس رییس جمعیت سازمان های غیردولتی ورزش ماند

مجمع عمومی جمعیت سازمان های غیر دولتی ورزش ایران جهت انتخاب رییس،نایب رییس، خزانه دار و بازرس امروز در محل سالن آمفی تاتر مجموعه نیکنام برگزار شد.

در این مجمع، پس از ارایه گزارش عملکرد جمعیت در چهار سال گذشته توسط نماینده هیأت مؤسس، سید علی حق شناس با کسب تمامی آراء به مدت چهار سال دیگر به ریاست جمعیت سازمان های غیر دولتی ورزش انتخاب شد. همچنین حمیدرضا توکل، رضا اردستانی و  محمد قاسمی به ترتیب به عنوان نایب رییس،خزانه دار و بازرس جمعیت انتخاب شدند.

سید علی حق شناس:

فضا برای انحصارگران و متخصص نماها روز به روز بیشتر فراهم می شود.

حق شناس در گفت و گو با سایت جمعیت  گفت: حضور N.G.O ها در ورزش ایران سابقه ده ساله دارد و جمعیت سازمان های غیر دولتی ورزش به منظور حمایت حقوقی و اجرایی از نهادهای غیر دولتی ورزش گام بر می دارد.

 

قهرمان کیک بوکسینگ  جهان (اسپانیا- 2008) تصریح کرد: غالب فدراسیون های ورزشی مخالف فعالیت نهادهای مدنی ورزش اند و  به آنان به چشم رقبای خود می نگرند. این در حالی است که تشکل های اصیل و مستقل ورزشی طی این سال ها ثابت کرده اند که بدون دریافت بودجه های کلان از بیت المال و با وجود کارشکنی برخی فدراسیون ها، می شود فقط به عشق ورزش در این عرصه کار کرد.

رییس انجمن صنفی کانون تکواندوکاران ایران (نخستین نهاد مدنی ورزش کشور ) در ادامه اظهار داشت: بدون تردید تلاش های بی ثمر برای تضعیف و یا حذف یک سازمان غیر دولتی بیان گر ضعف و عدم اعتقاد به مدیریت خود، توسط مسئول  یک فدراسیون است. زیرا تشکیلاتی که به رغم در اختیار داشتن تمامی امکانات و حضور در قدرت، توان رقابت با یک تشکل را نداشته باشد دست به مانع تراشی می زند.

رییس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی افزود: در تمامی کشور های پیشرفته که در ورزش دارای جایگاه معتبری در دنیا هستند، فعالیت های ورزشی به نهادهای مختلف غیر دولتی واگذار می شود. در این کشور ها وزارت ورزش و یا دستگاه های ذیربط ضمن نظارت دقیق، پشتیبانی لازم را از نهاد های مدنی مستقل به عمل آورده و از آنان به عنوان بازوی کار آمد خود استفاده می کنند. اما در ایران نه تنها حمایتی از تشکل های مردمی و کارنامه دار نمی شود، بلکه فضا برای انحصارگران و متخصص نماها روز به روز بیشتر فراهم گردیده است.

/ 0 نظر / 19 بازدید