علی حق شناس:به تعداد انگشتان یک دست هم مثل مهماندوست نداریم .

رییس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی:

 

به تعداد انگشتان یک دست هم مثل مهماندوست نداریم

 

سید علی حق شناس، رئیس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری اوج نیوز گفت: برخوردی که در این مدت با رضا مهماندوست صورت گرفت، غیرشرعی و غیراخلاقی بود و باید نهادهایی چون وزارت ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی هرچه سریع تر با دل جویی از این سرمایه ملی که یک میهن پرست واقعی است آب رفته را به جوی باز گردانند.

قهرمان تکواندو اروپا (آلمان – 2000) تصریح کرد:  برخی آقایان چون خود بدون سابقه لازم اجرایی و فنی، مدیر و مربی شده اند بی هیچ توجیه و منطق کارشناسی می گویند تا دلتان بخواهد مربی خوب در کشور ریخته است. بله ما مربیان گمنامی  داریم که با خون دل شاگرد ساخته و تقدیم تیم های ملی کرده اند و دیگران با استفاده از بودجه دولتی توفیقات آنان را در کارنامه خود ثبت کرده و نامی هم از آن مربیان نبرده اند. اما مربی گری در سطح ملی و بین المللی کاری جداگانه از تیم داری و حتی شاگرد سازی است که دانش تئوریک کافی، کاریزمای لازم و تجربه فراوان خاص خود را می طلبد و باید به جرأت گفت که در ایران به تعداد انگشتان یک دست هم مربی چون رضا مهماندوست که حائز چنین شرایطی باشد را نداریم .

بنیان گذار تاپ تکواندو ( اولین سبک آزاد تکواندو جهان )‌ افزود: آن هایی که زحمات و کارنامه پربار مهماندوست را کوچک شمرده و یا آن را ازآن خود می دانند به یاد بیاورند که او در سال 2004 به عنوان یک ایرانی، چین تایپه را قهرمان تکواندو المپیک کرد ولی ماه ها در ایران بی  اعتنایی دید و بی کار ماند.

 

قوه قضاییه بودجه بیت المال در فدراسیون تکواندو را بررسی کند


 

رئیس انجمن صنفی کانون تکواندوکاران ایران در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: در ده سال گذشته بارها گفته ایم که نهادهای نظارتی غیر ورزشی از قوه قضائیه همچون سازمان بازرسی کل کشور نحوه صرف پول بیت المال در فدراسیون تکواندو را بررسی کرده و به آگاهی مردم برساند. عده ای تصور می کنند که این یک تهمت است در صورتی که چنین چیزی نیست و آن که حسابش پاک است نباید از محاسبه باکی داشته باشد. در ایران اصل بر برائت است مگر این که خلافش ثابت شود.

قهرمان کیک بوکسینگ جهان (اسپانیا -2008) افزود: در حالی که کشورما در شرایط ویژه ای قرار دارد و نیازمند حضور مقتدر در المپیک هستیم  نباید چنین اتفاقاتی رخ می داد. اگر در کشوری صاحب ورزش، مدیری حقوق به حق و درخواستی سرمربی تیم ملی که از قضا بهترین مربی جهان است را از او دریغ می کرد بلادرنگ برکنار می شد؛ اما متأسفانه شاهد این هستیم که کمیته ملی المپیک هم پشت مهماندوست را خالی کرده است.

حق شناس در خصوص نظرش درباره سرمربی گری تیم ملی توسط فریبرز عسگری گفت: کار یک مربی حرفه ای قرارداد بستن و مربی گری کردن است. نهایت آرزوی هر مربی هم سرمربی گری تیم ملی کشورش است. منشاء این مشکلات به مربیان بازنمی گردد. سرمربی فعلی تیم ملی از قهرمانان ملی و مربیان با سابقه است که صرف نظر از مباحث فنی دارای شخصیت بالایی است. 

 

 

منبع:

 خبرگزاری اوج نیوز

 

/ 0 نظر / 20 بازدید