رضا مهماندوست: آرزویم خدمت به تیم ملی کشورم است.

 

 

رضا مهماندوست در گفت و گو با وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان: 

 

آرزویم خدمت به تیم ملی کشورم است.

 

رضا مهماندوست

اشاره:

بالاخره رفت. بهترین سرمربی تکواندو جهان و پرافتخارترین مربی تاریخ ورزش های رزمی ایران به دلیل تنگ نظری افراد بی ریشه به سرکردگی فردی بی صلاحیت که سال هاست با پول و امکانات بیت المال بر این ورزش چنبره زده، هجرت را بر ماندن در وطن ترجیح داد و بار دیگر عزم سفر به سرزمین کنفوسیوسی ها را نمود. حقیقتاً باید به حال این ورزش دولتی افسوس خورد که نالایقان و وطن فروشان منفعت طلب بر آن حکم رانی می کنند و این گونه نخبه های تکرار نشدنی را دو دستی به خارجی ها تحویل می دهند. سخنی نیز با مهماندوست داریم که گفته: " جایی می روم که قبولم دارند". این که عده ای شرور در باندی خاص به دلیل حضور مقطعی در قدرت، مانع فعالیت شما در کشور می شوند دلیل بر کم ارزشی کار مهماندوست از سوی قاطبه مردم نیست. فارغ از این که بزرگ ترین و ریشه دارترین تشکل ورزش ایران اعتقادی راسخ به توانمندی های فنی رضا مهماندوست دارد، مردم شریف و فهیم ایران زمین نیز به خوبی حق را از باطل و خیر را از شر تمیز می دهند و دعای خیرشان بدرقه راهت است و چشم انتظار بازگشتت به میهن، استاد.

 

لطفاً از کم و کیف قراردادتان بگویید، چه وظایفی در قراردادتان قید شده است؟

قراردادم در ۲ بند کلی تنظیم شده است. بند نخست به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو تایوان و بند دوم به عنوان مدرس در دانشگاه ها و دوره های مربیگری برای مربیان این کشور. مبلغ قرارداد حدود هشت هزار دلار به اضافه هزینه های اسکان است که از ۱۵ مه ۲۰۱۳ تا پایان بازی های اینچوان کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۴ بسته شده است.

آیا در این یک سال و نیم که از سرمربی گری تیم ملی جدا شدید از طرف رئیس فدراسیون برای بازگشت با شما تماسی گرفته شد؟

از طرف خود پولادگر هیچ تماسی با من گرفته نشد، اما دیگران واسطه شدند که برگردم، ولی باید باز هم بگویم تا زمانی که این فدراسیون و این اشخاص در آن حضور دارند به هیچ وجه بر نمی گردم.

آیا اگر تغییر و تحولی در فدراسیون ایجاد شد و شخصی که از نظر فنی و مدیریتی مورد وثوق شما و بالعکس باشد باز هم باز نمی گردید؟

چرا برنگردم؟ مطمئناً اگر اهل فن و افراد سینه سوخته تکواندو، فدراسیون را دراختیار بگیرند باز می گردم. آرزویم این است که بار دیگر به تیم ملی کشورم خدمت کنم و افتخارات گذشته را تکرار نمایم. با این شرایطی که گفتید اولویت اولم تیم کشور عزیزم ایران است، اما چون با کشور تایوان قرارداد دارم باید تا پایان قرارداد به آن ها متعهد باشم. اما اگر این اتفاق بیافتد بلافاصله پس از اتمام قرارداد، در خدمت تیم ملی خواهم بود.

به نظر شما تیم ملی در آینده و به ویژه در رقابت های جهانی چه نتایجی را می گیرد؟

امیدوارم تیم ملی باز هم از سکوی اول جهان صعود کند، اما با این شرایط فکر نمی کنم بتواند به عنوان قهرمانی دست یابد.

و سخن آخر؟

در پایان از این که این شرایط باعث شد تا ایران را ترک کنم از مردم شریف ایران عذرخواهی می کنم. انشالله شرایطی فراهم گردد تا بار دیگر بازگردم و در خدمت تکواندوی کشور و تیم ملی باشم.

با آرزوی پیروزی برای شما.

با تشکر از شما.

 مطلب مرتبط:

فاتحه این تکواندو را بخوانید.

 

منبع: وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران.

/ 0 نظر / 45 بازدید