سید علی حق شناس: بازرسی کل کشور بودجه بیت المال در فدراسیون را بررسی کند

 رییس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در کنفرانس خبری: (۱۷/۱۲/۱۳۸۱)

 

بازرسی کل کشور چگونگی هزینه کرد بودجه بیت المال در فدراسیون تکواندو را بررسی کند.

 رییس کانون تکواندوکاران ایران گفت: احترام به قانون و رعایت تمامی موازین آن را از ابتدای شروع فعالیت خود مدنظر قرارداده و به عنوان انجمنی صنفی و غیر انتفاعی که مورد تایید قوه قضاییه و کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور قرار گرفته است، دوره‌های مختلف مربیگری ـ داوری، مسابقات استانی و کشوری، تاسیس اولین مدارس اختصاصی تکواندو را مطابق اساسنامه خود از ابتدای سال تاکنون به مرحله اجرا در آورده‌ایم.

سید علی حق شناس که در نشست مطبوعاتی امروز در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سخن می‌گفت، در ادامه افزود: برگزاری 16 دورهآزمون ارتقاء کمربند، 6 دوره داوری مربیگری، 11 دوره مسابقات استانی و قهرمانی کشور در رده‌ی بانوان و آقایان و ابداع سبک «تاپ تکواندو» به عنوان اولین سبک آزادتکواندو بیان گر عملکرد مثبت کانون در مدت یک سال فعالیت کانون است.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز مقوله اتحادیه‌ها وانجمن‌های صنفی در داخل کشور جا نیفتاده است، از طرفی انجمن‌های صنفی صرفا تسهیلات لازم را متناسب با اهداف تعیین شده در اختیار اعضای خود قرار می‌دهند، لذا اعتقاد ما بر این است که عملکرد کانون و فدراسیون تکواندو هیچ‌گونه تداخلی با یکدیگر ندارد،ضمن اینکه فدراسیون نیز مطابق قانون نهادی غیر دولتی است، با این تفاوت که برخلاف کانون، از بودجه سرشار دولتی برخوردار است.

حق‌شناس با اشاره به نظر صریح کمیسیون ماده ده احزاب مبنی بر عدم تداخل عملکرد فدراسیون تکواندو و کانون تکواندو کاران تصریح کرد: عدم اعزام تیم ملی پومسه به مسابقات آسیایی و جهانی، در اساسنامه کانون نیز پیش‌بینی شده است، که در این مورد نیز اقدامی انجام نخواهد شد. ولی در سایر موارد از جمله اعزام تیم ملی تاپ تکواندو قانونا با مشکلاتی روبرو نمی‌باشیم.

 هرگونه اظهارنظر در مورد تاپ تکواندو خارج از حیطه‌ی صلاحیت فدراسیون تکواندو است

 بنیان گذار تاپ تکواندو در جهان خاطر نشان کرد: متاسفانه فدراسیون تکواندو، کانون را به آموزشگاه رانندگی تشبیه می‌کند که باید پس از انجام آموزش‌های لازم،صدور گواهینامه از طریق فدراسیون انجام شود، در حالی که انجمن‌های صنفی باید تسهیلات لازم را در اختیار اعضای خود قرار دهند، ضمن اینکه در مورد فدراسیون این سئوال مطرح می‌باشد که عیلرغم دریافت بودجه دولتی چرا از هنرجویان تکواندو شهریه دریافت می‌کند؟

همچنین در بحث تعیین صلاحیت‌های افراد نیز علاقه مند هستیم مدارک و سوابق علمی و فنی مسئولان فدراسیون تکواندو در معرض افکار عمومی قرار گیرد، در این راستا ما نیز آمادگی خود را در بحث ارایه سوابق خود اعلام می‌داریم. گرچه در مورد تاپ تکواندو هرگونه اظهارنظر از سوی فدراسیون خارج از حیطه‌ی صلاحیت آنان می‌باشد زیرا بر اساس بند سوم از ماده چهارم اساسنامه کانون، مجاز به راه اندازی سبک‌ها وسیستم‌های مختلف تکواندو و هنرهای رزمی کره‌ای می‌باشیم.

رییس کانون تکواندوکاران ایران در پاسخ به این پرسش که دلیل اصلی اختلاف فدراسیون تکواندو و کانون تکواندو کاران ایران چه می‌باشد؟ خاطر نشان کرد: از ابتدا، مبنای کار خود را بر دوستی، وفاق و خدمت قرارداده‌ایم و در عمل نیز آن را به اثبات رسانده‌ایم. در مقابل به دلیل وجود روحیه انحصارگرایی و فضای بسته در فدراسیون تکواندو، مباحثی از سوی آنان مطرح شده است که مایه تأسف است. ما نیز با هدف حفظ مصالح تکواندو کشور، قصد نقد فدراسیون رانداریم و سکوت می‌کنیم. زیرا بر وفاق و دوستی تکیه داریم، گرچه کارشکنی‌های انجام شده از سوی فدراسیون کوچکترین خللی را در روند حرکتی کانون ایجاد نکرده است،

 

در این راستا از سازمان بازرسی کل کشور نیز تقاضا داریم به عنوان مرجعی رسمی بررسی‌های لازم در مورد بودجه فدراسیون تکواندو و نحوه‌ی هزینه کرد آن را بررسی کند.

 قهرمان تورنمنت بلژیک در سال 2000، تامین هزینه‌های جاری کانون را از طریق مشارکت مردمی امکان پذیر دانست و اظهار داشت: هدف ما انجام اصلاحات در ورزش تکواندو و خدمت در این عرصه می‌باشد. حضور افراد خیر در جهت تامین هزینه‌های کانون بیانگر حمایت از این دیدگاه در مقابل ایجاد خدشه برتکواندو می‌باشد.

 

 :  منبع

 

خبرگزاری ایسنا

 

 

برگرفته از وب سایت هواداران بنیان گذار تاپ تکواندو

/ 0 نظر / 21 بازدید