یوسف کرمی: دغدغه ام تکواندو و پیشرفت آن است.

یوسف کرمی در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی کانون تکواندوکاران ایران:  

دغدغه‌ام تکواندو و پیشرفت آن است.

 

یوسف کرمی

اشاره:

شاید اگر کمی اقبال با او بود تاکنون پرافتخارترین تکواندوکار ایران لقب گرفته بود. اما هنوز هم که معدودی نمی‌خواهند تا او باشد، ازجمله مدال‌آورترین قهرمانان تاریخ ورزش ایران است و هنوز هم ردۀ نخست بهترین تکواندوکار جهان را در اختیار دارد. خیلی‌ها دلیل افت طبیعی اخیر او را شرایط سنی و بدنی دانستند در حالی که کمتر کسی به این نکته توجه نمود که ذهن یوسف کرمی به دلیل سال‌ها حضور مستمر در سطح اول تکواندوی جهان که امری بسیار طاقت فرسا و دشوار است، نیاز به استراحت و بازبینی خاص خود را دارد و چه بسا اگر به این نکته ظریف توجه کافی شده و روحیه‌ای تازه در بدن آمادۀ او دمیده می‌شد، همگان درمی یافتند که کرمی تازه در آغاز راه است و سال‌ها آماده افتخارآفرینی برای میهنش. اخیراً این قهرمان بااخلاق با انصراف از کاندیداتوری شورای شهر کرج نشان داد که یک ورزشی کامل است و مانند برخی شیاپچانگ را وسیله‌ای برای بلندپروازی‌های کاذب خود قرار نداده و به درستی می‌داند که این پهلوانانند که همواره زنده‌اند و در دل مردم ماندگار. در ذیل گفت‌وگوی پایگاه اینترنتی کانون با وی در اختیار علاقه‌مندان قرار می گیرد.

کنار گذاشتن قهرمانان نامی تکواندو آن هم در آستانه رقابت‌های جهانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نمی‌دانم چه سیاستی پشت این کار است که قهرمانان جهان و مهره‌های کلیدی که می‌توانند برای تیم ملی مثمرثمر باشند از جمله میثم باقری و نصرآزادانی را به راحتی کنار می‌گذارند! اگر قهرمانان ما آن کارآیی لازم را نداشتند توجیهی برای این مسأله بود، ولی درحالیکه مدافع عنوان قهرمان جهان هستیم تفکر کنار گذاشتن قهرمانان نامی و باتجربه در شرف این رقابت‌های حساس می‌تواند پیامدهای سنگینی برای تکواندوی ایران داشته باشد که شاید تا سال‌ها نشود آن را جبران نمود.

با توجه به این مسائل چه نتیجه‌ای را برای تیم ملی در رقابت‌های جهانی پیش‌بینی می‌کنید؟

شما ببینید در 15 سال گذشته بدترین نتیجه ما در مسابقات جهانی و آسیایی، نائب قهرمانی بوده است؛ در دورۀ پیشین مسابقات قهرمانی جهان در سال 2011 تیم ایران با پشت سر گذاشتن کره جنوبی در خاک این کشور قهرمان جهان شد. به هر حال من از صمیم قلب امیدوارم این تیم در مسابقات جهانی موفق باشد. چون دغدغۀ من تکواندو و پیشرفت آن است.

آیا با توجه به این که اعضای فعلی تیم ملی هم دارای سوابق بین‌المللی و هم جزو آماده‌ترین‌ها هستند تکرار عنوان قهرمانی جهان را دور از ذهن می‌دانید؟

این تیم برای دفاع و حفظ عنوان قهرمانی که به راحتی نبز به دست نیامده است باید تلاش بالایی کند. علاوه برآن در حال حاضر آبروی تکواندو دست کادر فنی تیم ملی است و این کادر باید از حیثیت و آبروی تکواندوی ایران که زحمات زیادی برای آن کشیده شده است دفاع کند. من شخصاً امیدوارم بچه‌ها بهترین نتایج را کسب کنند.

آیا از شما برای حضور در کادر فنی تیم ملی  دعوتی به عمل آمده است؟

خیر، هیچ دعوتی از من در این رابطه صورت نگرفته است.

اکنون چه می‌کنید؟

من هیچ‌گاه از تکواندو جدا نیستم و در حال حاضر تمریناتم را به طور انفرادی پی‌گیری می‌کنم.

با سپاس

متشکرم.

منبع: پایگاه اینترنتی کانون تکواندوکاران ایران.

/ 0 نظر / 24 بازدید