مهندس توکل شعار: برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم.

 
رئیس انجمن ساواته ایران    برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم             

 

مهندس توکل شعار 

رئیس هیات مدیره انجمن ساواته گفت: انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران زیر نظر اتحادیه تشکیل شد.

مهندس حمیدرضا توکل شعار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری اوج نیوز، اظهار داشت: صرف نظر از گواهی ده ها پیشکسوت ساواته ایران که اکثراً در قید حیات هستند و برابر با اسناد غیرقابل انکار که به تأیید وزارت های خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه محترم قضاییه رسیده است، هنر رزمی ساواته در ایران قدمتی پنجاه ساله دارد. برابر با همین اسناد در سال ۱۳۸۴ نیز بنا به تشخیص و تایید اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی، چنان که به صراحت در سند مربوطه آمده، انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران زیر نظر اتحادیه تشکیل شد و متعاقب آن برابر با اسناد خود فدراسیون بین المللی، کنفدراسیون ساواته آسیا به پیشنهاد رییس اتحادیه متخصصان و توسط ایشان در ایران بنیان گذاری گردید.

قائم مقام اتحادیه متخصصان در رابطه با فعالیت ساواته در سیستم دولتی ورزش گفت: ما این فعالیت را غیرقانونی نمی دانیم ولی چنان که گفته شد فعالیت تشکیلاتی ساواته در ایران برابر با قانون تحت پوشش اتحادیه  متخصصان ورزش های رزمی آغاز و ادامه داشته و خواهد داشت.

نویسنده "کتاب ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" در رابطه با فعالیت های انجمن در سال ۱۳۹۱ گفت: چنان که ابتدای سال ۹۱ اعلام شد سال پرباری را پیش بینی کرده بودیم. در این سال نمایندگی های انجمن در استان ها را توسعه دادیم. در بعد آموزش و فنی کتاب "ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" را با کمک دوستان و پیشکسوتان به رشته تحریر درآوردیم که انشالله شاهد چاپ های بعدی آن و در صورت لزوم نگارش کتب دیگر نیز خواهیم بود. به منظور ارتباط هر چه بیشتر با خانواده ساواته ایران و دنیا پایگاه اینترنتی  انجمن را راه اندازی نمودیم و علاوه بر آگاهی رسانی شفاف داخلی که بسیار مورد استقبال خانواده ساواته قرار گرفت با مکاتباتی که با انجمن های ساواته سایر کشورها داشتیم، آنان را نیز از حقایق ساواته ایران آگاه ساختیم.

توکل در مورد فعالیت های ساواته در سال ۹۲ گفت: برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم که انشالله در ماه های آتی شاهد آن خواهید بود.

 

منبع: خبرگزای اوج نیوز

/ 0 نظر / 29 بازدید