انتشار اولین کتاب ساواته در ایران در ۱۳۴۶ خورشیدی

 

انتشار اولین کتاب ساواته در ایران در ۱۳۴۶ خورشیدی

 

به گزارش دانشنامۀ معتبر ویکی پدیا، نخستین کتاب ساواته در ایران در سال۱۳۴۵ خورشیدی توسط فریدون معظمی و فرامرز معظمی از رزمی کاران با سابقه و از ساواته کاران نسل اول، زیر عنوان کاراته، ساواته و جودو به رشتۀ نگارش درآمد.


این کتاب، برای اولین بار در شهریور۱۳۴۶ در ۵۰۰۰ جلد به چاپ رسید.

با توجه به استقبال گستردۀ ساواته کاران، این اثر در اسفند همان سال به سرمایۀ انتشارات قائم مقام و مجوز شماره ۹۲۹/ .۲ وزارت فرهنگ و هنر، برای دومین بار در چاپ خانۀ خواندنیها، ازنو در ۵۰۰۰ جلد چاپ و منتشر گردید. 

نویسندگان اثر در این کتاب می نویسند: «بسیاری از مردم معتقدند که ساواته (بوکس فرانسوی) از مؤثرترین هنرهای رزمی است. صدها مانور و ضربات مرکب را فردی که ساواته می داند می تواند به کار ببرد و با آن خطرناک ترین افراد را به حال مرگ بیاندازد.

 

 

اگر به قدرت مرگ آور ساواته شک دارید به سرگذشت (جان-سولیوان) یکی از بزرگ ترین قرمانان سنگین وزن گوش دهید...

 

ساواته یک طرز شگفت آور مبارزه است که در فرانسه و در طی سال ها کامل شده است؛ به طوری که یک پاریسی کوچک اندام با بهره گیری از آن قادر می شود قوی ترین اشخاص را مغلوب کند.

ما شما را مطمئن می کنیم که ساواته می تواند شما را نیز قادر به دفاع در برابر وحشی ترین و بی قانون ترین افراد نماید. مهم نیست قد و وزن کنونی شما چیست، با دنبال کردن تمرینات ساواته می توانید قدرت عظیمی را در پاهای خود به وجود آورید. تمرینات را درست همان طور که توضیح داده شده است انجام دهید... این تمرینات به خصوص در اضافه نمودن قدرت، سرعت، مقاومت، مهارت، حفظ تعادل و ... مؤثرند».


محمدحسین سعادتی مدیر انتشارات قائم، این کتاب را به سربازان شجاع و وطن پرست و تمامی نیروهای مسلح برای مقابله با متجاوزین به حقوق ملت سلحشور ایران تقدیم کرد.

 

 

 

منبع:

ویکی پدیا

 

/ 0 نظر / 22 بازدید