شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی

 
 

شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی

 

شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی 

تیم سبک ساواته که از سوی فدراسیون ورزش های رزمی با هفت ورزشکار به رقابت های جهانی ساواته اعزام شده بود با کسب یک مدال برنز به کار خود پایان داد.

به گزارش ساواته نیوز در این رقابت ها که از نهم تا دوازدهم شهریور در شهر پلوودیف بلغارستان برگزار شد، مسعود عسگری در وزن ۷۵- به مدال برنز دست یافت.

مهدی میان محله (56-)، فرشاد رحمانی (65-)، حمزه مرادیان (70-)، عرفان قندی (80-)، محسن فرضی (85-) و حامد متین فر (85+) نیز با قبول شکست از رقبای خود از دور رقابت ها حذف شدند.

در رقابت های جهانی سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیز در مجموع ایران به سه مدال برنز دست یافته بود.

 درحالی  که ساواته با قدمتی پنجاه  ساله در ایران، پتانسیل ایستادن بر سه سکوی برتر جهان را دارد به دلیل ضعف مفرط مدیریتی غیرفنی و متخصص نما که این ورزش را محلی برای خودنمایی  و جاه طلبی خود قرار داده است، شکست های پی درپی و نتایج ضعیف در مسابقات جهانی برای کشورمان به ارمغان می آید.

این شکست ها در حالی برای ساواته ایران رقم خورده است که برخی به جای دل سوزی برای این ورزش در سالن مسابقات به دنبال رایزنی برای کسب عنوان و جایگاه پوشالی خود و ...هایشان هستند. این منفعت گرایی تا جایی پیش رفته که صدای اعتراض اعضا و مدال آوران دوره های گذشته را نیز درآورده و آنان بر این عقیده اند که چسبیده ها و بی ریشه هایی که صرفاً به دنبال منافع شخصی و ...  در ورزش هستند جز به عقب راندن رزمی کشور دستاورد دیگری ندارند.

قدر مسلم تا زمانی که صاحبان اصلی ساواته ایران یعنی پیشکسوتان و خاک خورده های ساواته در  طول چندین دهه، عنان کامل کار را در دست نگیرند وضع همین است که است.

بدن شک کسانی که با نیرنگ درصدد فریب جامعه ساواته و رزمی ایران بودند و چه نیکو  توخالی بودن ادعاهایشان بر خانواده ساواته ثابت شد، باید از این ورزش کنار گذاشته شوند. گو اینکه  دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.

 

/ 0 نظر / 89 بازدید