حاج مصطفی زاکانی: ده ها سند معتبر از پیشینه پنجاه ساله ساواته در ایران موجود است

 

نایب رئیس انجن ساواته(بوکس فرانسوی) ایران: 

ده ها سند معتبر و غیرقابل انکار از  پیشینۀ پنجاه سالۀ ساواته در ایران موجود است.

حاج مصطفی زاکانی نائب رییس انجمن ساواته ایران در گفت و گو با روابط عمومی انجمن اظهار داشت: فعالیت های ساواته کشور در قالب انجمن ساواته ایران به طور روزمره پی گیری شده و مطابق با برنامه پیش می رویم. یکی از مشکلات ما در گسترش این ورزش بحث مالی است. هر چند ریاست انجمن به واسطه رایزنی با  اتحادیه کمک هایی را  جذب می کند، ولی این ها کافی نیستند.

 پیشکسوت ساواته ایران افزود: برای این که این ورزش دوباره به رکود چند سال پیش برنخورد و تازه متولدین غیرمتخصص ادعاهای کذب نکنند، باید سرمایه گذاری بیش تری روی این ورزش صورت گیرد.

 عضو شورای فنی سبک های اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در مورد این که عده ای از عنوان انجمن ساواته سوء استفاده می کنند گفت: وقتی خود را بنیان گذار ساواته در ایران می دانند! عنوان انجمن را هم خوب جعل می کنند. مهم عنوان انجمن ساواته است. با هر پسوند و پیشوندی استفاده از نام انجمن ساواته توسط غیر، جرم محسوب می شود. الان هم  مدارک زیادی از ارتکاب این جرم را در اختیار داریم؛ من به سهم خودم به انجمن و اتحادیه چند بار گزارش کتبی کرده ام. تصمیم با آن ها است.

شاگرد مستقیم دکتر کامران در رابطه با انتشار مطالب و تصاویر  کتاب کاراته، ساواته و جودو، نخستین کتاب ساواته در ایران افزود: ده ها سند معتبر راجع به راه اندازی و فعالیت سازمان یافته ساواته در پنجاه سال پیش و سال های قبل از انقلاب در تصاویر و مجلات آن زمان موجود است. این کتاب هم اثر ارزشمندی است که برادران معظمی از اساتید بزرگ و برجسته ساواته ایران، چهل و پنج سال پیش نوشته اند و برای روشن شدن ذهن جوانان و نوجوانان و رسوا شدن کذابین، سند بسیار معتبر و حائز اهمیتی است.

 

/ 0 نظر / 33 بازدید