قدمت ساواته ایران ده ها سال بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است

(پربازدید کننده ترین مطلب وبلاگ در سال ۱۳۹۱)

 

 

مهندس مهدی قاسمی

پیشینه ساواته ایران ده ها سال بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است.

مهندس مهدی قاسمی دبیرکل انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران در گفت و گو با سایت رسمی انجمن  اظهار داشت: تقویم سالیانه انجمن را در بهمن ماه تنظیم و به اتحادیه ارائه دادیم که توانستیم امروز -۱۴/۱/۱۳۹۱- تاییدیه آن را از دفتر مرکزی دریافت کنیم.

قاسمی در مورد فعالیت های ساواته در سال جدید گفت: در تقویم ۹۱ برگزاری دومین دوره رقابت های کشوری که اولین دوره آن در سال ۱۳۸۸ زیر نظر انجمن برگزار شد، دوره های مربی گری، داوری، استاژ های فنی، آزمون های ارتقاء دستکش، اعزام تیم منتخب ساواته ایران به رقابت های بین المللی و فعالیت های دیگر منظور شده است، به طور کلی سال پر باری را برای ساواته ایران پیش بینی کرده ایم.

دبیرکل انجمن ساواته در مورد جریانات اخیر در ساواته گفت: ساواته ایران پس از فرانسه و بریتانیا با سابقه  ترین ساواته در جهان است. قدمت و پیشینه ساواته ایران نه یکی دو سال و چند سال بلکه ده ها سال  بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است. خوشبختانه انجمن در این زمینه با تمکین از درخواست های پرشمار ساوته کاران کشورمان طی دو سال اخیر، در نهایت اطلاعات کافی را در اختیار جامعه رزمی و ساواته ایران قرار داد. قاسمی افزود: از آن جایی که این اطلاع رسانی، دقیق، مستند و بدون هیچ گونه شائبه ای صورت گرفت، چنان مورد استقبال واقع شد که برای خود ما غیرقابل پیش بینی بود. تماس های پی در پی، ارسال پیام ها و ایمیل های متناوب تشکر و  تقدیر از انجمن و اتحادیه بسیار جالب توجه بود.

با این اطلاع رسانی بر همگان روشن شده که هنر رزمی ساوات (بوکس فرانسوی) چه زمان ،چگونه و با چه کیفیتی وارد ایران شد و چه دستاوردهایی به ارمغان آورد و مهم تر از آن دست برخی افراد فرصت طلب و بی ریشه برای جامعه ساواته ایران رو گردید. 

 

 

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/۳٠
تگ ها :