عید قربان مبارک

انجمن ساواته ایران عید سعید قربان را به عموم مسلمین جهان تبریک عرض می کند.

 

عید قربان مبارک

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٤:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٢٤
تگ ها :

درس اخلاق و عرفان: توبه از زنا و خیانت (حرام خوارگان)، ان الله یغفر الذنوب جمیعا

 

ان الله یغفر الذنوب جمیعا.

توبه از زنا و (حرام خواری)

 

 
امام صادق (ع) فرمودند: « ‏حرام خوار سه نشانه دارد بد اخلاقى با حاضران و اشتیاق به زنا و دشمنى با اهل بیت . » (امالى شیخ صدوق ،ص 338 )

حرام خوار از طینت و نطفه ی غیرمومن بوده و هیچ گاه وارد بهشت اهل ایمان نمی شود و در دنیا نیز میل او به سمت معصیت بیشتر و به سمت حسنات کمتر است. او شیادی است که همواره در اجتماع تظاهر به بزرگی می کند ولی در خود درد می کشد و خون دل می خورد زیرا همگان می دانند که او حقیر است. از این رو در جامعه ی انسانی مومنین نیز نمی تواند برخی کرامات و احترامات دنیوی و مناصب اجتماعی مثل مقامات عالی، قضاوت، مرجعیّت دینی و امثال آن را تصدّی نماید چرا که اوّلاً دادن مناصب مهمّ به چنین کسی تأیید ضمنی حرام خواری و منع او از مناصب مهمّ اجتماعی نوعی مبارزه ی با پدیده ی شوم حرام است. ثانیاً چنین کسی اغلب به خاطر حرام خواری که موجب بی هویّتی اجتماعی است ، تربیت و تعهّد درستی نداشته حرمت گزاری به او مناسب نیست. کما این که در جوامع انسانی افراد لاابالی و سابقه دار و کسان بی صلاحیت که برای به چنگ آوردن هویتی جعلی به هر کاری حتی به تن فروشی نیز رضایت می دهند را به ارکان مهمّ اجتماعی راه نمی دهند.
 
"مثال کلاه برداران و مدعیان دروغین هنرهای اصیل مثال حرام خوار فوق است.
 زیرا تنها حرام خواران بی ریشه و البته زناکارانند که سعی و تلاش بی ثمر و نافرجام و تقلای جاهلانه و مضحک برای اثبات ادعاهای دروغین خود دارند."

و حال درسی دیگر از اخلاق اسلامی و تذکری مشفقانه:

گناه زنا با زن شوهردار، گناه حق الله است( به خاطر نهی خدا) یا حق الناس چون مردی با دادن مهر او را برای خود گرفته، آیا با توبه نزد خدا این گناه بخشیده می شود؟

در هر گناهی، حق الله وجود دارد؛ ولی برخی از معاصی، حق الناس نیز می باشد.
گناه زنای محصنه، حق الله است و شخص زناکار، تنها باید بین خود و خدای خود، حقیقتاً توبه کند و حتی حق افشای گناه خود را نزد همسر ندارد.

 منبع:  درس عرفان و اخلاق:  درباره مردان و زنان زناکار

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٧
تگ ها :

عضو شورای مرکزی اتحادیه متخصصان:سازمان یافته ترین نهاد غیردولتی هستیم.

 جعفر شریفی، عضو شورای مرکزی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی:

 سازمان یافته ترین نهاد غیردولتی ورزشی در جهان هستیم.

 

 شریفی:سازمان یافته ترین نهاد غیردولتی ورزشی در جهان هستیم.  

کسانی که آرزوی فروپاشی کانون را داشتند، هرگز تصور نمی کردند در همان سال ها اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی از دل کانون بیرون آمده و پس از آن هم جمعیت سازمان های غیردولتی ورزش و نهادهای دیگر وابسته، حلقه فعالیت آزادمردان ورزش ایران را به طور چشم گیری مستحکم و گسترده سازند.

جعفر شریفی عضو شورای مرکزی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی با بیان مطلب فوق در گفت و گو با پایگاه اینترنتی کانون تکواندوکاران ایران گفت:خدماتی که نهادهای مدنی ورزش هم چون اتحادیه متخصصان و کانون تکواندوکاران به ورزش کشور ارائه داده اند بی نظیر بوده و در تاریخ ورزش کشوربه ثبت رسیده اند.

وی افزود: تاسیس اولین مدارس تکواندو در ایران،  برگزاری بی نظیر و تکرار نشدنی مسابقات قهرمانی، تاسیس اولین سبک آزاد تکواندو در ایران، تربیت هزاران هنرجو، ده ها قهرمان و مربی و داور و...، آن هم با حجم گسترده کارشکنی و بدون دریافت بودجه، این ها خدماتی است که تا ابد بر تارک تکواندو ایران می درخشد. خوشبختانه جامعه تکواندو پس از سال ها سمپاشی و ترور شخصیت علیه کانون توسط افراد مشخص به حقانیت و صداقت این مجموعه تلاش گر و صادق پی برده است.

عضو شورای مرکزی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در پاسخ به این پرسش که رمز موفقیت و پایداری اتحادیه و کانون را در چه ارزیابی می کند اظهار داشت: مدیریت اصولی و علمی، اعتقاد راسخ به اهداف تشکیلات و به ویژه حفظ نظم سازمانی از عوامل اصلی پیروزی اتحادیه متخصصان و کانون تکواندوکاران ایران بوده است. من این را به جرأت می توانم  بگویم که سازمان یافته ترین نهاد واقعی غیردولتی ورزش در جهان هستیم؛ گو این که اگر درایت و هوشمندی سیدعلی حق شناس و ایستادگی مثال زدنی ایشان نبود، اساساً فاتحه کلیت نهادهای مدنی ورزش ایران سال ها پیش خوانده شده بود.

وی در ادامه گفت: در طی سال های گذشته بحران های پرشماری را پشت سر گذاشتیم، اما ناامید نشدیم و با یکدلی و اتحاد در در نبردی نابرابر و فرسایشی سربلند بیرون آمدیم و در حقیقت مدت ها است که "شعب ابی طالب" را پشت سر گذاشته ایم.

رئیس کمیته داوران کانون تکواندوکاران در مورد شایعات اخیر مبنی بر همکاری کانون با برخی پیشکسوتان تکواندو اظهار داشت: بر اساس اسناد، کانون طلایه دار دفاع از پیشکسوتان است و بارها طی دوازده سال گذشته و به ویژه زمانی که برخی، پیشکسوتان را زائده و مانع پیشرفت تکواندو می دانستند، این کانون بود که پیشکسوتان را صاحبان اصلی تکواندو دانست و مصرانه خواستار رعایت حرمت آنان بوده است؛ ما از ابتدای آغاز به کار کانون با برخی پیشکسوتان ارتباط سازمانی داشته و داریم، ولی با برخی دیگر از پیشکسوتان و عزیزان ارتباطمان صرفاً دلی و عاطفی است و ارتباط تشکیلاتی نداریم.

 

منبع: پایگاه اینترنتی کانون تکواندوکاران ایران. 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٦
تگ ها :