نخستین کرسی برای بانوان ایران؟!!

نخستین کرسی برای بانوان ایران؟!!

به گزارش "ساواته نیوز" پس از شکست تحقیرآمیز تیم سبک ساواته فدراسیون ورزش های رزمی در مسابقات جهانی، متخصص نمای کوچولوی رزمی که برای اشتغال گرفتن در مغازه کوچکی در فرانسه حاضر است تن به هر خفتی بدهد، و البته عاشقی (بخوانید به ورزش!) نیز بدجور امانش را بریده در ادعایی از جنس ادعاهای پیشین! اظهار نظر کرده که برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران یک کرسی رسمی بین المللی برای ورزش بانوان ایران کسب کرده است!

ظاهرا این فرد پرقدرت و متکی به نفس! استاد بزرگ و مسلم، بنیان گذار، رئیس، نواب، تواب... پیش خود  گفته، چیزکی بگویم و ادعایی بکنم، شاید برخلاف گذشته بگیرد، جایش هم الان است، که بدجوری ...زده ام.

مزید اطلاع خانواده رزمی و ساواته ایران باید گفت پیش از انقلاب اسلامی  زنان ایران به ویژه پس از المپیک آسیایی ۱۹۷۴ تهران به دفعات به عضویت فدراسیون های مختلف آسیایی و جهانی درآمدند.

پس از انقلاب نیز خانم فائزه هاشمی نایب رییس وقت کمیته المپیک ایران و عضو شورای المپیک آسیا (OCA)، پس از تایید و موافقت کمیته بین‌المللی المپیک(IOC) و شورای المپیک آسیا، از سال ۱۳۷۰ به عنوان رئیس فدراسیون جهانی بانوان کشورهای اسلامی (ifws) و بعدها کشورهای عدم تعهد منصوب شده و سال هاست که این ریاست را بر عهده دارد. علاوه بر ایشان چندین بانوی ایرانی دیگر نیز ریاست کمیسون های مختلف این فدراسیون بین المللی را بر عهده دارند.

ظریفی در قصصی می گفت: ابله مشهور شهر ادعایی تازه کرده... لیک جدی نگیرید. عادت کرده ایم، بگذرید، تکرار نمی کند، نادان است، کودک است، آرزو دارد چون بزرگان باشد، نفهمیده...

 

(برگرفته از آرشیو شهریور ۹۱ "ایران ساواته").


مطالب مرتبط:

 
  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢۸
تگ ها :

آزمون ارتقا درجه دستکش نقره ای

دومین دوره آزمون ارتقا درجه دستکش نقره ای در تهران برگزار شد

 

 

1390-12-22-9

به گزارش ساواته نیوز در این آزمون سه تن از پیشکسوتان واقعی این رشته رزمی، آقایان مجید کاشانی، حمید بابایی و دکتر علی طالبی موفق به اخذ دستکش نقره ای (عالی ترین درجه فنی ساواته) شدند.

مدارک قبول شدگان با تایید دکتر کامران بنیان گذار ساواته در ایران و سیدعلی حق شناس ریاست اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی به ایشان اهدا می گردد.

شایان ذکر پیش از این  برادران معظمی، مهندس حمیدرضا توکل شعار (ریاست انجمن ساواته ایران)، اساتید مرتضی زاکانی، جواد مشیری، اسماعیل کاظمی و عباس تفنگچی، موفق به اخذ دستکش نقره ای از دکتر مهدی کامران شدند.

 

مطالب مرتبط:

اعطای دستکش نقره ای از سوی بنیان گذار ساواته ایران به پیشکسوتان ساواته کشور.

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٤
تگ ها :

رضا مهماندوست: آرزویم خدمت به تیم ملی کشورم است.

 

 

رضا مهماندوست در گفت و گو با وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان: 

 

آرزویم خدمت به تیم ملی کشورم است.

 

رضا مهماندوست

اشاره:

بالاخره رفت. بهترین سرمربی تکواندو جهان و پرافتخارترین مربی تاریخ ورزش های رزمی ایران به دلیل تنگ نظری افراد بی ریشه به سرکردگی فردی بی صلاحیت که سال هاست با پول و امکانات بیت المال بر این ورزش چنبره زده، هجرت را بر ماندن در وطن ترجیح داد و بار دیگر عزم سفر به سرزمین کنفوسیوسی ها را نمود. حقیقتاً باید به حال این ورزش دولتی افسوس خورد که نالایقان و وطن فروشان منفعت طلب بر آن حکم رانی می کنند و این گونه نخبه های تکرار نشدنی را دو دستی به خارجی ها تحویل می دهند. سخنی نیز با مهماندوست داریم که گفته: " جایی می روم که قبولم دارند". این که عده ای شرور در باندی خاص به دلیل حضور مقطعی در قدرت، مانع فعالیت شما در کشور می شوند دلیل بر کم ارزشی کار مهماندوست از سوی قاطبه مردم نیست. فارغ از این که بزرگ ترین و ریشه دارترین تشکل ورزش ایران اعتقادی راسخ به توانمندی های فنی رضا مهماندوست دارد، مردم شریف و فهیم ایران زمین نیز به خوبی حق را از باطل و خیر را از شر تمیز می دهند و دعای خیرشان بدرقه راهت است و چشم انتظار بازگشتت به میهن، استاد.

 

لطفاً از کم و کیف قراردادتان بگویید، چه وظایفی در قراردادتان قید شده است؟

قراردادم در ۲ بند کلی تنظیم شده است. بند نخست به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو تایوان و بند دوم به عنوان مدرس در دانشگاه ها و دوره های مربیگری برای مربیان این کشور. مبلغ قرارداد حدود هشت هزار دلار به اضافه هزینه های اسکان است که از ۱۵ مه ۲۰۱۳ تا پایان بازی های اینچوان کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۴ بسته شده است.

آیا در این یک سال و نیم که از سرمربی گری تیم ملی جدا شدید از طرف رئیس فدراسیون برای بازگشت با شما تماسی گرفته شد؟

از طرف خود پولادگر هیچ تماسی با من گرفته نشد، اما دیگران واسطه شدند که برگردم، ولی باید باز هم بگویم تا زمانی که این فدراسیون و این اشخاص در آن حضور دارند به هیچ وجه بر نمی گردم.

آیا اگر تغییر و تحولی در فدراسیون ایجاد شد و شخصی که از نظر فنی و مدیریتی مورد وثوق شما و بالعکس باشد باز هم باز نمی گردید؟

چرا برنگردم؟ مطمئناً اگر اهل فن و افراد سینه سوخته تکواندو، فدراسیون را دراختیار بگیرند باز می گردم. آرزویم این است که بار دیگر به تیم ملی کشورم خدمت کنم و افتخارات گذشته را تکرار نمایم. با این شرایطی که گفتید اولویت اولم تیم کشور عزیزم ایران است، اما چون با کشور تایوان قرارداد دارم باید تا پایان قرارداد به آن ها متعهد باشم. اما اگر این اتفاق بیافتد بلافاصله پس از اتمام قرارداد، در خدمت تیم ملی خواهم بود.

به نظر شما تیم ملی در آینده و به ویژه در رقابت های جهانی چه نتایجی را می گیرد؟

امیدوارم تیم ملی باز هم از سکوی اول جهان صعود کند، اما با این شرایط فکر نمی کنم بتواند به عنوان قهرمانی دست یابد.

و سخن آخر؟

در پایان از این که این شرایط باعث شد تا ایران را ترک کنم از مردم شریف ایران عذرخواهی می کنم. انشالله شرایطی فراهم گردد تا بار دیگر بازگردم و در خدمت تکواندوی کشور و تیم ملی باشم.

با آرزوی پیروزی برای شما.

با تشکر از شما.

 مطلب مرتبط:

فاتحه این تکواندو را بخوانید.

 

منبع: وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران.

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۳:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٧
تگ ها :

مهندس توکل شعار: برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم.

 

رئیس انجمن ساواته ایران

   برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم             

 

مهندس توکل شعار 

رئیس هیات مدیره انجمن ساواته گفت: انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران زیر نظر اتحادیه تشکیل شد.

مهندس حمیدرضا توکل شعار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری اوج نیوز، اظهار داشت: صرف نظر از گواهی ده ها پیشکسوت ساواته ایران که اکثراً در قید حیات هستند و برابر با اسناد غیرقابل انکار که به تأیید وزارت های خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه محترم قضاییه رسیده است، هنر رزمی ساواته در ایران قدمتی پنجاه ساله دارد. برابر با همین اسناد در سال ۱۳۸۴ نیز بنا به تشخیص و تایید اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی، چنان که به صراحت در سند مربوطه آمده، انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران زیر نظر اتحادیه تشکیل شد و متعاقب آن برابر با اسناد خود فدراسیون بین المللی، کنفدراسیون ساواته آسیا به پیشنهاد رییس اتحادیه متخصصان و توسط ایشان در ایران بنیان گذاری گردید.

قائم مقام اتحادیه متخصصان در رابطه با فعالیت ساواته در سیستم دولتی ورزش گفت: ما این فعالیت را غیرقانونی نمی دانیم ولی چنان که گفته شد فعالیت تشکیلاتی ساواته در ایران برابر با قانون تحت پوشش اتحادیه  متخصصان ورزش های رزمی آغاز و ادامه داشته و خواهد داشت.

نویسنده "کتاب ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" در رابطه با فعالیت های انجمن در سال ۱۳۹۱ گفت: چنان که ابتدای سال ۹۱ اعلام شد سال پرباری را پیش بینی کرده بودیم. در این سال نمایندگی های انجمن در استان ها را توسعه دادیم. در بعد آموزش و فنی کتاب "ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" را با کمک دوستان و پیشکسوتان به رشته تحریر درآوردیم که انشالله شاهد چاپ های بعدی آن و در صورت لزوم نگارش کتب دیگر نیز خواهیم بود. به منظور ارتباط هر چه بیشتر با خانواده ساواته ایران و دنیا پایگاه اینترنتی  انجمن را راه اندازی نمودیم و علاوه بر آگاهی رسانی شفاف داخلی که بسیار مورد استقبال خانواده ساواته قرار گرفت با مکاتباتی که با انجمن های ساواته سایر کشورها داشتیم، آنان را نیز از حقایق ساواته ایران آگاه ساختیم.

توکل در مورد فعالیت های ساواته در سال ۹۲ گفت: برنامه ریزی دقیقی برای سال ۹۲ کرده ایم که انشالله در ماه های آتی شاهد آن خواهید بود.

 

منبع: خبرگزای اوج نیوز

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٢
تگ ها :

بدون شرح

 

نشریه نیرو/۲۸ شهریور ۱۳۸۶

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱
تگ ها :