نخستین کرسی برای بانوان ایران؟!

 

نخستین کرسی برای بانوان ایران؟!!

به گزارش "ساواته نیوز" پس از شکست تحقیرآمیز تیم سبک ساواته فدراسیون رزمی در مسابقات جهانی، متخصص نمای کوچولوی رزمی که برای اشتغال گرفتن در مغازه کوچکی در فرانسه حاضر است هر کاری بکند، و البته عاشقی (بخوانید به ورزش) نیز بدجور امانش را بریده در ادعایی از جنس ادعاهای پیشین! اظهار نظر کرده که برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران یک کرسی رسمی بین المللی برای ورزش بانوان ایران کسب کرده است!

ظاهرا این فرد پرقدرت و متکی به نفس! استاد بزرگ و مسلم، بنیان گذار، رئیس، نواب، تواب... پیش خود  گفته، چیزکی بگویم و ادعایی بکنم، شاید برخلاف گذشته بگیرد، جایش هم الان است، که بدجوری ...زده ام.

مزید اطلاع خانواده رزمی و ساواته ایران باید گفت پیش از انقلاب اسلامی  زنان ایران به ویژه پس از المپیک آسیایی ۱۹۷۴ تهران به دفعات به عضویت فدراسیون های مختلف آسیایی و جهانی درآمدند.

پس از انقلاب نیز خانم فائزه هاشمی نایب رییس وقت کمیته المپیک ایران و عضو شورای المپیک آسیا (OCA)، پس از تایید و موافقت کمیته بین‌المللی المپیک(IOC) و شورای المپیک آسیا، از سال ۱۳۷۰ به عنوان رئیس فدراسیون جهانی بانوان کشورهای اسلامی (ifws) و بعد ها کشورهای عدم تعهد منصوب شده و سال هاست که این ریاست را بر عهده دارد. علاوه بر ایشان چندین بانوی ایرانی دیگر نیز ریاست کمیسون های مختلف این فدراسیون بین المللی را بر عهده دارند.

ظریفی در قصصی می گفت: ابله مشهور شهر ادعایی تازه کرده... لیک جدی نگیرید. عادت کرده ایم، بگذرید، تکرار نمی کند، نادان است، کودک است، آرزو دارد چون بزرگان باشد، نفهمیده...

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٥
تگ ها :

شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی

 
 

شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی

 

شکست سنگین دیگر برای ساواته ایران در مسابقات جهانی 

تیم سبک ساواته که از سوی فدراسیون ورزش های رزمی با هفت ورزشکار به رقابت های جهانی ساواته اعزام شده بود با کسب یک مدال برنز به کار خود پایان داد.

به گزارش ساواته نیوز در این رقابت ها که از نهم تا دوازدهم شهریور در شهر پلوودیف بلغارستان برگزار شد، مسعود عسگری در وزن ۷۵- به مدال برنز دست یافت.

مهدی میان محله (56-)، فرشاد رحمانی (65-)، حمزه مرادیان (70-)، عرفان قندی (80-)، محسن فرضی (85-) و حامد متین فر (85+) نیز با قبول شکست از رقبای خود از دور رقابت ها حذف شدند.

در رقابت های جهانی سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نیز در مجموع ایران به سه مدال برنز دست یافته بود.

 درحالی  که ساواته با قدمتی پنجاه  ساله در ایران، پتانسیل ایستادن بر سه سکوی برتر جهان را دارد به دلیل ضعف مفرط مدیریتی غیرفنی و متخصص نما که این ورزش را محلی برای خودنمایی  و جاه طلبی خود قرار داده است، شکست های پی درپی و نتایج ضعیف در مسابقات جهانی برای کشورمان به ارمغان می آید.

این شکست ها در حالی برای ساواته ایران رقم خورده است که برخی به جای دل سوزی برای این ورزش در سالن مسابقات به دنبال رایزنی برای کسب عنوان و جایگاه پوشالی خود و ...هایشان هستند. این منفعت گرایی تا جایی پیش رفته که صدای اعتراض اعضا و مدال آوران دوره های گذشته را نیز درآورده و آنان بر این عقیده اند که چسبیده ها و بی ریشه هایی که صرفاً به دنبال منافع شخصی و ...  در ورزش هستند جز به عقب راندن رزمی کشور دستاورد دیگری ندارند.

قدر مسلم تا زمانی که صاحبان اصلی ساواته ایران یعنی پیشکسوتان و خاک خورده های ساواته در  طول چندین دهه، عنان کامل کار را در دست نگیرند وضع همین است که است.

بدن شک کسانی که با نیرنگ درصدد فریب جامعه ساواته و رزمی ایران بودند و چه نیکو  توخالی بودن ادعاهایشان بر خانواده ساواته ثابت شد، باید از این ورزش کنار گذاشته شوند. گو اینکه  دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۳
تگ ها :

مهندس حمیدرضا توکل: باید خونی تازه در رگ های تکواندو ایران جاری شود.

مهندس حمیدرضا توکل، قائم مقام اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی

باید خونی تازه در رگ های تکواندو ایران جاری شود

تغییر کادر فنی تیم ملی آن چند ماه مانده به المپیک عامل شکست تکواندو ایران در المپیک لندن بود.

مهندس حمیدرضا توکل قائم مقام اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در گفت و گو با وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان با بیان مطلب فوق گفت: اکنون که تیم ملی تکواندو نتیجه نگرفته کسانی که فرصت طلبانه زبان در کام فرو برده و تا دیروز همدست آقایان بودند، صرفاً به خاطر منافع شخصی و عقده گشایی، عاملان شکست در المپیک را مورد حمله قرار می دهند.

وِ ی افزود: ما از ده ماه پیش به رغم فرافکنی های گرفتن دو طلا در المپیک و وفور مربیان مجرب و ... به عنوان تنها منتقد این قضیه بارها  به خاطر منافع کشور کارشناسی متذکر شدیم که کنار گذاشتن سرمربی کارآمد تیم ملی علاوه بر غیراخلاقی بودن آن، اشتباهی بزرگ است.

مدیریت نابخردانه عامل شکست تکواندو ایران در المپیک بود

حتی پس از مسابقات آسیایی در اردیبهشت ماه هم گفتیم که این افت، زنگ خطر جدی برای لندن است و تا فرصت باقی است رضا مهماندوست را برگردانید. اما آقایانی که پیشینه رفتاری و صلاحیت شان برای همگان روشن است و به دلیل این گونه رفتارهایشان سابقه های قضایی هم دارند به ما تهمت وطن فروشی زدند.

عضو شورای مرکزی جمعیت سازمان های غیردولتی ورزش در ادامه افزود: به طور قطع نباید بازیکنان را مقصر این شکست نامید بلکه سیستم مدیریت نابخردانه ای که به لطف پول و امکانات بیت المال و زحمت مربیان تا سال ها خود را عامل موفقیت تکواندو می دانست، مسبب این شکست است.

توکل درباه آینده تکواندو اظهار داشت: باید خونی تازه در رگ های این ورزش جاری شود و اگر کادر فعلی هرچه سریع تر تغییر نکند در آینده نزدیک بازهم شاهد شکست های بیش تر از این خواهیم بود. گو این که شنیده ها حاکی از برکناری قریب الوقوع گروه حاکم بر فدراسیون تکواندو است.

 

منبع: وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی 

 

 
  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٢
تگ ها :

کتاب "ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" به چاپ رسید.

 
 کتاب ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن نوشته مهندس حمیدرضا توکل شعار رئیس انجمن ساواته ایران و قائم مقام اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی به چاپ رسید.

به گزارش ساواته نیوز و به نقل از وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران، این کتاب مشتمل بر پنج فصل است که در آن علاقه مندان ضمن آشنایی با تاریخچه ساواته (بوکس فرانسوی)، تاریخچه کامل ساواته ایران و سبک های آن، می توانند چهارچوب مبارزه در ساواته سنتی و خیابانی و همین طور شیوه دقیق مبارزه در دو استایل کامبت و آسوت را فرا بگیرند. علاوه بر آن برای نخستین بار تصاویر منحصر به فرد ساواته از آغاز تا به امروز شامل تصاویر ساواته در قرن نوزدهم، ارتش فرانسه، قرن بیستم و سال های اخیر به همراه اطلاعات ارزش مند پیرامون آن در این کتاب منتشر شده است.

این اثر پس از نیم قرن حضور ساواته (بوکس فرانسوی) در ایران، نخستین کتاب جامع و مستقل آموزش این ورزش رزمی است که در اختیار مشتاقان ساواته ایران قرار می گیرد.

کتاب "ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن" در 190 صفحه با  قطع وزیری و در 3000 جلد توسط انتشارات سنا به چاپ رسیده است.

                      ساواته (بوکس فرانسوی) و اصول مبارزه در آن

 

منبع:وب سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱
تگ ها :