قدمت ساواته ایران ده ها سال بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است

 

 

مهندس مهدی قاسمی:

پیشینه ساواته ایران ده ها سال بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است.

مهندس مهدی قاسمی دبیرکل انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران در گفت و گو با سایت رسمی انجمن  اظهار داشت: تقویم سالیانه انجمن را در بهمن ماه تنظیم و به اتحادیه ارائه دادیم که توانستیم امروز -۱۴/۱/۱۳۹۱- تاییدیه آن را از دفتر مرکزی دریافت کنیم.

قاسمی در مورد فعالیت های ساواته در سال جدید گفت: در تقویم ۹۱ برگزاری دومین دوره رقابت های کشوری که اولین دوره آن در سال ۱۳۸۸ زیر نظر انجمن برگزار شد، دوره های مربی گری، داوری، استاژ های فنی، آزمون های ارتقاء دستکش، اعزام تیم منتخب ساواته ایران به رقابت های بین المللی و فعالیت های دیگر منظور شده است، به طور کلی سال پر باری را برای ساواته ایران پیش بینی کرده ایم.

دبیرکل انجمن ساواته در مورد جریانات اخیر در ساواته گفت: ساواته ایران پس از فرانسه و بریتانیا با سابقه  ترین ساواته در جهان است. قدمت و پیشینه ساواته ایران نه یکی دو سال و چند سال بلکه ده ها سال  بیش تر از تشکیل فدراسیون بین المللی ساواته است. خوشبختانه انجمن در این زمینه با تمکین از درخواست های پرشمار ساوته کاران کشورمان طی دو سال اخیر، در نهایت اطلاعات کافی را در اختیار جامعه رزمی و ساواته ایران قرار داد. قاسمی افزود: از آن جایی که این اطلاع رسانی، دقیق، مستند و بدون هیچ گونه شائبه ای صورت گرفت، چنان مورد استقبال واقع شد که برای خود ما غیرقابل پیش بینی بود. تماس های پی در پی، ارسال پیام ها و ایمیل های متناوب تشکر و  تقدیر از انجمن و اتحادیه بسیار جالب توجه بود.

با این اطلاع رسانی بر همگان روشن شده که هنر رزمی ساوات (بوکس فرانسوی) چه زمان ،چگونه و با چه کیفیتی وارد ایران شد و چه دستاوردهایی به ارمغان آورد و مهم تر از آن دست برخی افراد فرصت طلب و بی ریشه برای جامعه ساواته ایران رو گردید. 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٤
تگ ها :

اطلاعیه انجمن ساواته ایران: إن الله لا یُحبُ الکَاذبینَ و لْمُنَافِقُونَ

 

قانونمندی اساس نظام است.    مقام معظم رهبری  

 

اطلاعیه انجمن ساواته ایران

      إن الله لا یُحبُ الکَاذبینَ و لْمُنَافِقُونَ         

 

شان ساواته و بزرگان آن و حفظ کرامت انسانی، مانع از انتشار اسناد دیگر شده است.

 

ضمن درود و شادباش صمیمانه به مناسبت حلول سال ۱۳۹۱ خورشیدی به عموم ساواتور ها و ساواتریس های کشور، لازم دانستیم مطالب ذیل را به آگاهی خانواده ساواته ایران برسانیم.

۱- چنان که عموم جامعه ساواته کشور مستحضرند، به استناد اسناد مبرهن و غیرقابل انکار، (تأیید شده توسط وزارت خانه های محترم دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری)، هنر رزمی ساواته (بوکس فرانسوی) و فعالیت آن در ایران پیشینه پنجاه ساله دارد. چنان که استاد بزرگ دکتر مهدی کامران بذر این ورزش را نیم قرن پیش و در زمانی که ایرانیان با بسیاری از ورزش های رزمی از جمله تکواندو ، کونگ فو و حتا کاراته بیگانه بودند، در ایران کاشت تا از نهال آن بزرگانی چون برادران معظمی، مهندس حمیدرضا توکل، حاج مصطفی زاکانی، اسماعیل کاظمی، عباس تفنگچی و نخبگان شریف دیگری رشد کرده و پا به عرصه ساواته کشور گذارند.

۲- جامعه ورزش های رزمی و عموم ساواته کاران کشور مطلعند که به استناد اسناد متقن و غیرقابل نفی که توسط مراجع عالی حکومتی و دولتی از جمله قوه محترم قضاییه و  وزارت محترم امورخارجه تایید شده و به ثبت رسیده است، پس از سال ها رکود ساواته در ایران که به هیچ وجه نافی پیشینه قابل افتخار آن نیست، فعالیت رسمی، سازمانی و تشکیلاتی این هنر رزمی در کشور برای نخستین بار در سال ۱۳۸۴ در دستور کار  اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران قرار گرفت و با حمایت های قانونی، اجرایی، مالی و ... این مرجع عالی تخصصی بود که روند رو به رشد ساواته با تأسیس انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران و  تأسیس کنفدراسیون ساواته آسیا در کشورمان میسر گردید.

۳- انجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران به عنوان نخستین و تنها نهاد رسمی و مستقل ساواته در کشور، ضمن برخورداری از پشتوانه های بی بدلیل حقوقی و حقیقی، در راستای ساختار و رسالت تعریف شده خود و به منظور جلوگیری از تحریف حقایق و تاریخ ساواته ایران، همواره در جهت اطلاع رسانی به جا، شفاف و صادقانه گام برداشته و خواهد داشت؛ نمونه بارز آن، درخواست ها و پرسش های مکرر تعداد پرشماری از ساواته کاران نسل جوان در خصوص پیشینه صحیح و چرایی و چگونگی آغاز به کار رسمی ساواته در  کشور بود که اجابت آن از سوی انجمن به شدت مورد استقبال جامعه ساواته ایران و اساتید برجسته رزمی کشور قرار گرفت؛ گو این که شأنیت ساواته و بزرگان آن، رعایت اصول حرفه ای و حفظ کرامت انسانی تاکنون مانع از آن گشته تا اسناد دیگرِی در این خصوص در اختیار افکار عمومی قرار گیرند.

۴- تعجب آور است که برخی افراد که تا سال ۱۳۸۳ یک هنرجوی ساده رزمی (تکواندو) بوده و  هیچ گونه مدرک رسمی در ورزش های رزمی نداشته و اساساً به دلیل آشفته بازار در رزمی ایران و صرفاً به دلیل نیاز برخی مسئولان وقت به حضور در یک خبرگزاری! با درپیش گرفتن رفتار ریاکارانه پایشان به فدراسیون ها باز شده است، با اغفال و فریب جوانان و نوجوانان این آب و خاک، ادعای کذب، پوچ و مشمئز کننده بنیان گذاری ساواته در ایران را می کنند!!!

۵-  به رغم پیشینه ۳۰۰ ساله ساواته در جهان و نیم قرن در ایران، فدراسیون بین المللی ساواته نهادی نوپا  است که تنها 25 سال از تشکیل آن می گذرد. این فدراسیون که مرکز آن مغازه کوچکی در یکی از محلات شهر پاریس است! برخلاف تبلیغات پیرامون آن، تا کنون مورد پذیرش بسیاری از پیشکسوتان ساواته در جهان به ویژه ساواته کاران فرانسوی قرار نگرفته است. دلیل عمده این عدم پذیرش به استناد بسیاری از موارد و شاهدان معتمد عینی، تجربه بسیار نازل متولیان آن در امور ورزشی و تشکیلاتی است، به طوری که فردی که به زبان های انگلیسی و یا فرانسوِی تسلط داشته باشد با سوء استفاده از جو  ناسالم و سراسر رابطه مند این ساختار کوچک، به راحتی خواسته های نامشروع خود را بر آنان دیکته می کند.

۶- به آگاهی می رساند در بخشی از نامه اخیر جناب آقای مهندس حمیدرضا توکل ریاست محترم انجمن به رییس فدراسیون بین المللی ساواته عیناً به او چنین گوشزد شده است: «...اعطای لقب بنیان گذار ساواته در ایران به فردی با خصوصیات منحصر به فرد! توهین به تاریخ ساواته، بنیان گذار ، پیشکسوتان، خبرگان و خانواده این هنر رزمی در ایران است، این گونه تحرکات جز زیر پرسش بردن هرچه بیش تر اعتبار آن فدراسیون در ایران، دستاورد دیگری برای شما دربر نخواهد داشت...».

۷-  انجمن ساواته ایران به عنوان تنها نهاد تخصصی ساواته کشور، ضمن عدم به رسمیت شناختن افراد غیر واجد شرایط و غیر متخصص و  عناوین بی مایه آنان که به قیمت وطن فروشی و زیر پا گذاردن شرافت و اخلاق به دست آمده است، آمادگی خود را برای خدمت رسانی به هنرآموزان، مشتاقان و دلسوزان واقعی ساواته اعلام می دارد.

  

روابط عمومی انجمن ساواته ایران
  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٥
تگ ها :

سال نو مبارک

دعای تحویل سال-یا مقلب القلوب 

 

اتجمن ساواته (بوکس فرانسوی) ایران، نوروز باستانی و حلول سال ۱۳۹۱ را به خانواده ساواته ایران تبریک و شادباش عرض می کند.

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۳:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۳
تگ ها :