حاج مصطفی زاکانی: ده ها سند معتبر از پیشینه پنجاه ساله ساواته در ایران موجود است

 

نایب رئیس انجن ساواته(بوکس فرانسوی) ایران: 

ده ها سند معتبر و غیرقابل انکار از  پیشینۀ پنجاه سالۀ ساواته در ایران موجود است.

حاج مصطفی زاکانی نائب رییس انجمن ساواته ایران در گفت و گو با روابط عمومی انجمن اظهار داشت: فعالیت های ساواته کشور در قالب انجمن ساواته ایران به طور روزمره پی گیری شده و مطابق با برنامه پیش می رویم. یکی از مشکلات ما در گسترش این ورزش بحث مالی است. هر چند ریاست انجمن به واسطه رایزنی با  اتحادیه کمک هایی را  جذب می کند، ولی این ها کافی نیستند.

 پیشکسوت ساواته ایران افزود: برای این که این ورزش دوباره به رکود چند سال پیش برنخورد و تازه متولدین غیرمتخصص ادعاهای کذب نکنند، باید سرمایه گذاری بیش تری روی این ورزش صورت گیرد.

 عضو شورای فنی سبک های اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی در مورد این که عده ای از عنوان انجمن ساواته سوء استفاده می کنند گفت: وقتی خود را بنیان گذار ساواته در ایران می دانند! عنوان انجمن را هم خوب جعل می کنند. مهم عنوان انجمن ساواته است. با هر پسوند و پیشوندی استفاده از نام انجمن ساواته توسط غیر، جرم محسوب می شود. الان هم  مدارک زیادی از ارتکاب این جرم را در اختیار داریم؛ من به سهم خودم به انجمن و اتحادیه چند بار گزارش کتبی کرده ام. تصمیم با آن ها است.

شاگرد مستقیم دکتر کامران در رابطه با انتشار مطالب و تصاویر  کتاب کاراته، ساواته و جودو، نخستین کتاب ساواته در ایران افزود: ده ها سند معتبر راجع به راه اندازی و فعالیت سازمان یافته ساواته در پنجاه سال پیش و سال های قبل از انقلاب در تصاویر و مجلات آن زمان موجود است. این کتاب هم اثر ارزشمندی است که برادران معظمی از اساتید بزرگ و برجسته ساواته ایران، چهل و پنج سال پیش نوشته اند و برای روشن شدن ذهن جوانان و نوجوانان و رسوا شدن کذابین، سند بسیار معتبر و حائز اهمیتی است.

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٥
تگ ها :

انتشار اولین کتاب ساواته در ایران در ۱۳۴۶ خورشیدی

 

انتشار اولین کتاب ساواته در ایران در ۱۳۴۶ خورشیدی

 

به گزارش دانشنامۀ معتبر ویکی پدیا، نخستین کتاب ساواته در ایران در سال۱۳۴۵ خورشیدی توسط فریدون معظمی و فرامرز معظمی از رزمی کاران با سابقه و از ساواته کاران نسل اول، زیر عنوان کاراته، ساواته و جودو به رشتۀ نگارش درآمد.


این کتاب، برای اولین بار در شهریور۱۳۴۶ در ۵۰۰۰ جلد به چاپ رسید.

با توجه به استقبال گستردۀ ساواته کاران، این اثر در اسفند همان سال به سرمایۀ انتشارات قائم مقام و مجوز شماره ۹۲۹/ .۲ وزارت فرهنگ و هنر، برای دومین بار در چاپ خانۀ خواندنیها، ازنو در ۵۰۰۰ جلد چاپ و منتشر گردید. 

نویسندگان اثر در این کتاب می نویسند: «بسیاری از مردم معتقدند که ساواته (بوکس فرانسوی) از مؤثرترین هنرهای رزمی است. صدها مانور و ضربات مرکب را فردی که ساواته می داند می تواند به کار ببرد و با آن خطرناک ترین افراد را به حال مرگ بیاندازد.

 

 

اگر به قدرت مرگ آور ساواته شک دارید به سرگذشت (جان-سولیوان) یکی از بزرگ ترین قرمانان سنگین وزن گوش دهید...

 

ساواته یک طرز شگفت آور مبارزه است که در فرانسه و در طی سال ها کامل شده است؛ به طوری که یک پاریسی کوچک اندام با بهره گیری از آن قادر می شود قوی ترین اشخاص را مغلوب کند.

ما شما را مطمئن می کنیم که ساواته می تواند شما را نیز قادر به دفاع در برابر وحشی ترین و بی قانون ترین افراد نماید. مهم نیست قد و وزن کنونی شما چیست، با دنبال کردن تمرینات ساواته می توانید قدرت عظیمی را در پاهای خود به وجود آورید. تمرینات را درست همان طور که توضیح داده شده است انجام دهید... این تمرینات به خصوص در اضافه نمودن قدرت، سرعت، مقاومت، مهارت، حفظ تعادل و ... مؤثرند».


محمدحسین سعادتی مدیر انتشارات قائم، این کتاب را به سربازان شجاع و وطن پرست و تمامی نیروهای مسلح برای مقابله با متجاوزین به حقوق ملت سلحشور ایران تقدیم کرد.

 

 

 

منبع:

ویکی پدیا

 

  
نویسنده : روابط عمومی انجمن ساواته ایران ; ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٥
تگ ها :